Pile Integrity Tester (PIT)

Pile Integrity Tester, yapının üst kısmı öncelikli olarak, bir kazığın ana çatlak ve boşluklarını verir.Çoğunlukla beton ve ağaç temellerde kullanılır. Aynı zamanda PIT, varolan yardımcı köprü ya da kulelerdeki gibi, yapıdaki kazık bütününü test etmek için kullanılır ve bunların uzunluğunu tayin eder.

PIT düşük gerilme testleri ya da düşük gerilme etki bütünlük testleri olarak bilinen dalga denklemi bazlı yıkımsız temel araştırmaları gerçekleştirir. Bu testler darbe (ya da sonik) yankı veya geçici tepki metodları tarafındangerçekleştirilir. PIT ile herhangi bir formdaki tes hızlı şekilde yapılır, olanak dahilinde sahadaki bütün kazıkları test etmeyi mümkün kılar.

PIT testi temele bir veya iki akselerometre ve etki için bir çekiç kullanımından oluşur. PIT akselerasyon verisi toplar ve şaf boyunca varolabilen enkesitteki herhangi bir anlamlı değişikliği ortaya çıkaran kıvrımları gösterir. PIT-W yazılımı PIT testini simüle eder ve temelin biçimini belirlemek için sadeleştirilmiş sinyal eşleştirme gerçekleştirir.

Pile Integrity Tester her kullanıcı için gerekenleri eşleştirmek için çeşitli konfigürasyonlarda elde edilebilir.

PIT-V ve PIT-FV büyük bir ekrana sahiptir ve veriyi geleneksel (kablolu) akselerometreden ve/veya aletli çekiçlerden okur.

PIT-X ve PIT-XFV daha küçük ve daha yüksek ışıklıdır ve geleneksel ya da wireless versiyonları mevcuttur.

PIT-X ve PIT-V veri kazanımı için tek bir kanala sahiptir ve hız verisini tek bir akselerometreden okur. Bunlar belli bir zaman aralığında birçok bütünlük testi için yeterli olan darbe yankı metodu ile veriyi analiz eder.

PIT-XFV ve PIT-FV 2 kanaldan veriyi alır ve bir akselerometreden ve bir aletli çekiçten veya iki geleneksel akselerometreden veriyi okuyabilir. Aletli çekiç temel bütünlüğünün(frekans bölgesindeki kuvvet ve hız analizi) daha ayrıntılı ölçümü için veriyi sağlar ve kazığın başındaki kusurların araştırılmasına olanak sağlar (Geçici Tepki Metodu). Varolan yapıların altındaki kazıklar test edilirken, bilinmeyen temel uzunluğunu belirlemek ve büyük çaplı kazıklar için ikinci akselerometre kullanımı faydalı olabilir.

Sizin için hangi modelin doğru olduğunu buradan bulun.

Özellikleri gördük fakat aramızdan kimse PIT-X' in minicik ve ışıklı olduğunu hayal edemedi." Dr. Ing. Oswald Klingmüller, GSP, Germany

Pile Integrity Tester' ın bütün modelleri bataryalı enerji, yüksek çözünülürlüklü dokunmatık ekranla çalışan ve hızlı fourier dönüşümü özelliğine ve PIT-W Standart yazlımına sahiptir. Hepsi ASTM D5882 standardına ve birçok diğer kod ve özelliğe sahiptir.