Pile Installation Recorder (PIR)

PIR gerçek zamanda dökülen beton miktarına karşı gösterilen hedef tarafından değiştirme kazıkların ve devamlı delgi (CFA) / delgili yerınde dökme (ACIP) kazıkların doğru yüklenmesine yardımcı olan bir otomatik görüntüleme ekipmanıdır.

Ekipman düşük baş yüksekliği olan vinçler dahil her vince monte edilebilir. Vincin kazıktan kazığa başlamak üzere, operatör işinde her kazığın yüklenmesini kolayca görüntüle. Aynı zamanda, kontrol eden kişi ya da süpervizör PIR-Viewer' da yüklemeyi takip edebilir.

İlk bu ekipmanı kullandığımızda, bizim olağan teftişimiz sırasında kazık topuğunda kaçırdığımız bir zayıf alan belirledik. O zamandan beri, biz PIR'ı bütün kazık dökme projelerimizde belirtiyoruz." Philip Erbland, Ardaman & Associates, Inc.

Bir tam yükleme için anahtar parametreler pompalanan harç miktarı ve delgi derinliğidir. PIR kesin olarak ikisini de gösterir ve kaydeder. Ekipman vinç kabinine monte edilen bir ana ünite,bır derinlik ölçücü alet, Foxboro manyetik debi ölçeri, delgi torkunun göstergesini veren bir basınç transdüseri ve bır delgi dönüşü ölçerden oluşur. Yüklemenin kazık açısını ölçen alet olan Angle Analyzer, PIR-Viewer olarak opsiyonel bir aksesuardır.

PIR tamamiyle ana ünitenin dokunmatik ekranı ile kullanılır. Cihazın büyük şekilde okunabilir çıktıları, operatör tarafından rahatça görülebilir ve faydalı bilgiler sağlar.

Sonuçlar dakikasında her kazık bittikten sonra, küçük bir saha yazıcısında, bir yükleme logunun for hali olarak yazdırılabilir. İlk veri derinliğe karşı anahtar parametrelerin grafikleri beraberinde, ek analiz, çıktıların yüklenmesi ve üretim raporlarını gösteren PIT-PLOT yazılımına sahip bir bilgisayara indirilebilir.