Pile Driving Analyzer® (PDA)

PILE DRIVING ANALYZER (PDA) sistemi, dünyada Dinamik Yükleme Testi ve Kazık Çakımını Görüntüleme için geniş çaplı olarak en fazla kullanılan sistemdir. Yüksek Gerilme Dinamik Yükleme Testleri, aynı zamanda PDA testleri denilen testler bir tek gün içinde bazı kazıkların kapasitesini belirler. Pile Driving Analyzer Sistemleri şaft bütünlüğünü, çakma streslerini ve çekiç enerjisini yükleme görüntülenirken değerlendirir. Eğer çakılmayan kazıkların testi için PDA’ inizi kullanmayı düşünüyorsanız, aynı zamanda uygulamayı okudurğunuzdan emin olunuz.

PDA 8G Modeli son teknolojik gelişmelerin ve Pile Dynamics’ in kaliteye bağlılığının somutlaştığı, tam bir tekrar dizayn eforunun en üst noktasıdır. PDA-8G kendi içinde sofistike olarak çalışan yazılımına sahiptir. İnce, aydınlık ve ergonomik olan PDA-8G dokunmatik ekran özelliği sunar. PDA-8G veri kazanımının 4 ya da 8 üniversal kanallıları, smart sensörlerden veri okumanın tüm kabiliyeti ve geleneksel(kablolu) ve wireless seçenekleri ile geliyor. Bu ekstrem testler için fleksibilite sağlıyor. Geliştirilmiş veri transferi, yüksek darbe seviyelerindeki hidrolik çekiçleri test etme işini kolaylaştırıyor.

PDA testleri çakım esnasında ya da kazıkların üretilmesi sırasında yapılıyor, çekiç tarafından yüksek gerilme etkisi oluşturularak avantaj sağlanıyor. Tekrar vuruşlu PDA testleri genellikle önerilir; eğer çekiç artık alanda değilse, bir askı ağırlık(Örneklere bakınız) kazığa etki için kullanılabilir.

PDA-8G kolayca kazığa takılan ve temel kapasitesini hesaplayan sensörler (akselerometreler ve gerilim transdüseri) tarafından elde edilmiş veriyi, bununla beraber önemli çoklu sayısal nicelikleri olay metodu ve iCAP sayesinde alır. iCAP her vuruştan sonra sinyal eşleştirme(CAPWAP®’ e benzer) ile gerçek zamanda capasiteyi hesaplar.

PDA-8G ile, mühendis sahada olma ya da SiteLink® teknolojisini kullanma opsiyonuna sahip. SiteLink teknolojisi veriyi internet aracılığı ile bir mühendise, gerçek zamanda testi takip edebileceği hernerede ise aktarır. Tet very görüntüleri ve sonuçları iki modta da aynıdır.

PDA-8G PDA Software Suite, CAPWAP ve GRLWEAP ile donatılmıştır. PDA verisinin CAPWAP analizi bir Dinamik Yükleme Testi için gereklidir. Bu temel boyunca zemin direnç dağıtımını temin eder ve bir statik yükleme testi simüle eder. CAPWAP’ li simüle edilen ve aktüel statik yükleme testleri arasındaki kapsamlı korelasyonlar kazık kapasitesini belirlemenin bo metodunun güvenilirliğini kanıtlamaktadır.

PDA-8G ASTM D4945’e, birçok koda ve spesifikasyonlara uyumludur. PDA Software Suite iCAP ilePDA-S, PDIPLOT2, PDI-Curves yazılımlarından ve ASTM 4945 gereksinimlerine gore tatmin edici olan çıktı raporlarından oluşur.

Pile Dynamics önerdiği; kim bu dinamik testleri PDA kullanarak gerçekleştiriyorsa, PDI ve PDCA tarafından sunulan Dynamic Measurement and Analysis Proficiency Test bilgilerinden faydalanmalı.

PDA-8G “the Remote PILE DRIVING ANALYZER system” adı alrında, US Patent numarası “US 6301551” olmak üzere patentlenmiştir.