PDA Software Suite: PDA-S, iCAP®, PDIPLOT2 ve PDI-Curves

Her Pile Driving Analyzer® Sistemi ve SPT Analyzer aşağıdakilerden oluşam PDA Software Suite içerir:

iCAP® ile PDA-S

PDA-S önceki PDA programlarından daha fazla sezgisel bir arayüz sunar ve kullanıcılara program güncellemeleri için olanak sağlar. Geçmiş prosesler sırasında PDA-8G ve bir ofis bilgisayarının her ikisinde de dokunmatik ekran ve masaüstü fonsiyonu ile çalışır. Bu durum yazılımın çalışmasının öğrenilmesini kolaylaştırır. Arta kalan zamanda zemin direncine ek olarak, PDA-S 230’ dan fazla diğer değişkenle hesaplama yapar. PDA-S very girdisi ve kazanımı sırasında uyarı ve ikazları verir. Gerçek zamanda üç grafiğe kadar gösterir, değişkenlerin herhangi bir numarasını raporlar, tamamiyle kişiselleştirilmiş raporları ve grafikleri çıkarır.

iCAP testin zamanında kapasiteyi hesaplar ve kazık çakımının görüntülenmesi esnasında gerçekleşen tamamiyle otomatik bir sinyal eşleştirme prosedürü kanalıyla bir simüle edilmiş static yükleme testi grafiği üretir. iCAP rutini kolaylıkla ana PDA-S ekranından ulaşılabilir. iCAP’ in CAPWAP® sinyal eşleştirme mantığına dayandığından beri, Olay Metodu tarafından belirlenmesi kapasitenin ötesinde bir adımdır. (iCAP eşsiz bir sonuç oluşturur ve sinyal eşleştirme analizini gerektiren kod beklentilerini sağlar. Bunula birlikte gerekli özen ile yüklenmiş profesyonel mühendis CAPWAP ile tekrar analizleri otomatik çözüm olarak değerlendirmek zorundadır.

PDIPLOT2

PDIPLOT2 tablolar ve PDA-S tarafından darbe sayısı, uzunluğu, düzeyi ya da herhangi bir diğer değişkene karşı karşı hesaplanmış taslaklar oluşturur. ASTM D4945 tarafından istatiksel özet çıktısı sağlar ve tamamiyle özelleştirilebilir. Seçilmiş taslak darbe numarasına karşı enerji ise, düşüşün ya da hidrolik çekicin(vuruştan vuruşa çeşitlilik gösteren) verimi hesaplanmıştır.

PDI-Curves

Her sayfada altı grafiğe kadar dökümanları oluşturur, kuvvet-hızın taslaklarını (ASTM D4945 tarafından istenmiş) ya da zamana karşı diğer değişkenleri, aynı PDA-S dosyasından (örneğin bir sondajlı şaftta bir dinamik testin beş darbesi) ya da çok yönlü olandan (aynı şantiyede beş belirgin kazığın herbirinden bir darbe).

SPT Analyzer’ lara PDA-S yerine ve iCAP’ siz, PDA-W ile bir PDA Software Suite dahildir.