CAPWAP

CAPWAP (Case Pile Wave Analysis Program) bir kazığın veya şaftın toplam taşıma kapasitesini değerlendiren bir yazılım programıdır, bununla birlikte şaft boyunca kazık topuğunda direnç dağılımını değerlendirir. Program girdi olarak bir Pile Driving Analyzer® (PDA) sistemi ile toplanan kuvvet ve hız verilerini alır. Her işte en azından bir temel elementi için, post-proses PDA verilerini CAPWAP ile işlemek gereklidir. CAPWAP Dinamik Yükleme Testi prosedürünü tamamlar ve bir static yükleme testi simüle eder.

CAPWAP 2014 değişken zaman artışı / dalga hızı, değişken direncin hesaplanması için bir otomatik rutin ve şantiye uzunlukları bazlı alan hesaplanması gibi, sondaj şaftlarının ve diğer beton kazıkların analizi için özellikleri geliştirildi. Program tamamiyle otomatik bir mod, ayrıca hangi kullanıcının sistamatik olarak hesaplanmış sonuçları geliştirdiği ile ayarlanabilir parametreleri içermekte. CAPWAP İngilizce, metric ya da diğer ölçü birimleri ile ve numaratik olarak geliştirilmiş 2014 versiyonu ile çalışır. Bir kapsamlı rapor yeni bir çıktı opsiyonudur.

CAPWAP manueli kullanıcıyı dalga eşitlemesi teorisini ve programda bulunan sinyal eşleştirme prosedürünü ortaya çıkarmaktadır.

CAPWAP kazık kapasitesini saptamak için pratik aracın endüstri konumudur. Gerçek static yükleme testi sonuçları ile CAPWAP sonuçları arasındaki ilişkiyi anlatan dersi okuyunuz.